Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nový závlahový systém z dotace Karlovarského kraje

07.12.2021 | FK Ostrov

V letošním roce jsme zahájili práce na obnově závlahového systému na hřišti v Květnové. Tento projekt vzniknul díky dotaci na podporu údržby a obnovy sportovních zařízení poskytnuté z rozpočtu Karlovarského kraje.

Cílem celého projektu je automatický závlahový systém travnaté plochy pro fotbalové hřiště. Jde o kompletní systém s vlastním čerpadlem, retenční nádrží, filtrací, programovým řízením a srážkovým čidlem. Jako zdroj vody slouží rybník, vzdálený asi 100 metrů od hřiště.

Hřiště v Květnové slouží k odehrání mistrovských utkání mužstva B a jako náhradní hřiště pro tréninky starších mládežnických kategorií a mužstev dospělých. Hřiště je v původním stavu od 70. let 20. století. V rámci možností se pravidelně provádí pravidelná údržba (hnojení, sekání, atd). Zavlažování probíhá manuálně pomocí rozstřikovače, který se postupně přesouvá po celém hřišti. Jedná se o na čas i obsluhu náročný způsob zavlažování, který navíc nestačí v letních měsících dostatečně zásobovat trávník vodou. Dochází tak k usychání a znehodnocení travnaté plochy hřiště. Automatizovaný závlahový systém tak přinese zkvalitnění travnaté plochy a zjednodušení údržby.


První etapa realizovaná v roce 2021 zahrnovala stavbu nové šachty z betonových skruží, přípravu elektroinstalace a osazení nového výkonného čerpadla včetně příslušenství.  Čerpadlo bylo propojeno s automatickou stanicí a byla provedena zkouška a celého zařízení. Zařízení bylo po dokončení prací zazimováno.

 
Aktuální články
Příští domácí zápas odehrajeme s Novou Rolí 22.10.

Přijďte nás podpořit na příští domácí zápas, který odehrajeme s týmem FK Nová Role v sobotu 22. října od 15 hodin.

 
Přijďte nám fandit v sobotu 8. října od 16:00

Přijďte nás podpořit na další zápas, který odehrajeme na domácím hřišti už v sobotu 8. 10. od 16 hodin.

 
Další domácí zápas proběhne v sobotu 24.9.

Přijďte nám fandit v sobotu 24.9. od 16:30 na domácí hřiště.

 
Zveme vás na zápas 10.9. od 17:00
 
EFKÁČKO k utkání KP KV 10. 9. 2022
 
Zveme vás na první zápas 27.8. od 17:00
 
Ostrovský Den plný fotbalu 2022
 
V sobotu 11. 6. hrajeme s SK Český Brod
 
Zápas s FK Baník Most/Souš odehrajeme v sobotu 28. 5.
 
V sobotu 14. května hrajeme na domácím hřišti s Dobříší. Přijďte nám fandit!
 
Sledujte nás na FB

Partneři
 
© eSports s.r.o. & FK Ostrov RSS