07.12.2021 | FK Ostrov

V letošním roce jsme zahájili práce na vybudování závlahového systému na hřišti v Květnové. Tento projekt vzniknul díky dotaci na podporu údržby a obnovy sportovních zařízení poskytnuté z rozpočtu Karlovarského kraje.

Cílem celého  projektu je vybudovat nový automatický závlahový systém travnaté plochy pro fotbalové hřiště. Jde o kompletní systém s vlastním čerpadlem, retenční nádrží, filtrací, programovým řízením a srážkovým čidlem. Jako zdroj vody slouží rybník, vzdálený asi 100 metrů od hřiště.

Hřiště v Květnové slouží k odehrání mistrovských utkání mužstva B a jako náhradní hřiště pro tréninky starších mládežnických kategorií a mužstev dospělých. Hřiště je v původním stavu od 70. let 20. století. V rámci možností se pravidelně provádí pravidelná údržba (hnojení, sekání, atd). Zavlažování probíhá manuálně pomocí rozstřikovače, který se postupně přesouvá po celém hřišti. Jedná se o na čas i obsluhu náročný způsob zavlažování, který navíc nestačí v letních měsících dostatečně zásobovat trávník vodou. Dochází tak k usychání a znehodnocení travnaté plochy hřiště. Nový závlahový systém tak přinese zkvalitnění travnaté plochy a zjednodušení údržby.

První etapa realizovaná v roce 2021 zahrnovala stavbu nové šachty z betonových skruží, připravu elektroinstalace a osazení nového výkonného čerpadla včetně příslušenství.  Čerpadlo bylo propojeno s automatickou stanicí a byla provedena zkouška a celého zařízení. Zařízení bylo po dokončení prací zazimováno.

Fotbalový klub Ostrov, z.s. obdržel od Karlovarského kraje v roce 2021 200.000 Kč na podporu činnosti mládeže FK Ostrov.

13. ročník turnaje "Den plný fotbalu" se bude konat 18. 6. 2022

Vážení sportovní přátelé, Fotbalový klub OSTROV ve spolupráci s MDDM Ostrov a MÚ Ostrov vás zve na 13. ročník turnaje DEN PLNÝ FOTBALU...

Další domácí zápas odehraje Áčko už 9.10.

Přijďte nás podpořit na další zápas, který odehrajeme s SK Kladno na domácím hřišti už v sobotu 9. října od 15 hodin.

Přijďte nám v sobotu 25. 9. od 15:30 fandit!

FK Ostrov - SK Aritma Praha v sobotu 11. září od 16:00

Přihlašování dětí do FK Ostrov probíhá celé září!

Už v pondělí 6. září! Nábor kluků a holek do FK Ostrov

Pozvánka na domácí zápas s Březovou 28.8.

FK Ostrov “B” 6:2 Kraslice

Tři body doma po duelu se Slaným a výhře 2:1