Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nový závlahový systém z dotace Karlovarského kraje

07.12.2021 | FK Ostrov

V letošním roce jsme zahájili práce na obnově závlahového systému na hřišti v Květnové. Tento projekt vzniknul díky dotaci na podporu údržby a obnovy sportovních zařízení poskytnuté z rozpočtu Karlovarského kraje.

Cílem celého projektu je automatický závlahový systém travnaté plochy pro fotbalové hřiště. Jde o kompletní systém s vlastním čerpadlem, retenční nádrží, filtrací, programovým řízením a srážkovým čidlem. Jako zdroj vody slouží rybník, vzdálený asi 100 metrů od hřiště.

Hřiště v Květnové slouží k odehrání mistrovských utkání mužstva B a jako náhradní hřiště pro tréninky starších mládežnických kategorií a mužstev dospělých. Hřiště je v původním stavu od 70. let 20. století. V rámci možností se pravidelně provádí pravidelná údržba (hnojení, sekání, atd). Zavlažování probíhá manuálně pomocí rozstřikovače, který se postupně přesouvá po celém hřišti. Jedná se o na čas i obsluhu náročný způsob zavlažování, který navíc nestačí v letních měsících dostatečně zásobovat trávník vodou. Dochází tak k usychání a znehodnocení travnaté plochy hřiště. Automatizovaný závlahový systém tak přinese zkvalitnění travnaté plochy a zjednodušení údržby.


První etapa realizovaná v roce 2021 zahrnovala stavbu nové šachty z betonových skruží, přípravu elektroinstalace a osazení nového výkonného čerpadla včetně příslušenství.  Čerpadlo bylo propojeno s automatickou stanicí a byla provedena zkouška a celého zařízení. Zařízení bylo po dokončení prací zazimováno.

 
Sledujte nás na FB

Aktuální články
V sobotu 11.11. hrajeme od 14:00 s FK Brandýs nad Labem

Poslední domácí zápas podzimu odehrajeme v sobotu 11.11. od 14 hodin proti  FK Brandýs nad Labem. Přijďte nám fandit!

 
Domácí zápas 28.10. začne už ve 14:30

O sváteční sobotě 28.10. odehrajeme už od 14:30 další domácí zápas s TJ SK Hřebeč.

 
Nenechte si ujít zápas s SK Kladno 14.10.

Nenechte si ujít zápas s SK Kladno, který začne na našem domácím hřišti už tuto sobotu v 16 hodin. 

 
V sobotu 30.9. nastoupíme proti FK ADMIRA PRAHA B
 
V sobotu 16.9. vykopáváme už v 16:30
 
Přijďte nám fandit v sobotu 2. 9. od 17:00
 
V sobotu 19.8. nastoupíme proti TJ Sokol Nespeky
 
Zpátky v divizi! První domácí zápas už 5. srpna
 
Den plný fotbalu 2023 v Ostrově
 
Pozor! Další domácí zápas už 17. 6. od 17 hodin
 
Partneři
 
© eSports s.r.o. & FK Ostrov RSS