MĚSÍC NÁBORŮ 2018

08.10.2018 | FK Ostrov

14 dnů před akcí jsme postupně navštívili školky ve městě, vysvětlili účel akce a pozvali děti z předškolních tříd. Na viditelném místě jsme ve školce vyvěsili plakáty k akci Měsíc náborů.

V den akce se cca 15 minut před zahájením dostavily děti z předškolních tříd do areálu fotbalového stadionu. Děti jsme uvítali a rozdělili do skupin. Než jsme děti rozdělili a seznámili paní učitelky s organizací akce, zpestřili jsme jim čekání reprodukovanou dětskou hudbou a rozhovory do mikrofonu s moderátorem.

Fotbalové hřiště bylo rozděleno na deset stanovišť, na kterých děti plnily úkoly během určeného času. Na jednom stanovišti děti strávily cca 10 min. Během plnění úkolů jim hrála hudba, a jakmile uplynul stanovený čas, moderátor zahlásil konec plnění úkolů a pokynul k posunutí na další stanoviště. Děti tak postupně absolvovaly všechna cvičení.
Cvičení byla zaměřena např. na běhání slalomu, přeskok překážek + střelba na branky různých velikostí, cvičení s balonem, skákání v pytlích, přetahována lanem, sbírání míčků, hra 2:2, atd.
Celkem se akce zúčastnilo 150 dětí. Děti nadšeně plnily úkoly a vzájemně se povzbuzovaly. Na konci akce děti byly odměněny taškou se sladkostmi, pitíčky a každé dítě dostalo medaili a letáček s kontaktem, s návodem jak se přihlásit na fotbal.

Závěrem lze říct, že akce se velmi povedla po všech stránkách. Děti si za hezkého počasí zasportovali a vyzkoušeli fotbalové dovednosti.

Po akci se nám ozvali první rodiče se zájmem o přihlášení dítěte do fotbalové přípravky.