Zhodnocení podzimní části krajského přeboru mladších žáků

07.11.2016 | Mokrusch Rudolf a Šťástka Pavel

Krajský přebor mladších žáků hráli společně kluci z ročníků 2004 a 2005. Po odchodech některých hráčů do Karlových Varů a Sokolova (5x 04, 5x 05) jsme začali pracovat celkem s 18 hráči.

V prvních týdnech naší spolupráce jsme hledali, jak celý tým poskládat a najít optimální složení a motivaci pro další práci. Hráči si museli zvyknout na nové role v týmu s ohledem na vytíženost, odpovědnost, rozestavení a herní styl, který po nich chceme.

Náš cíl byl hned od začátku jasný: přesvědčit kluky i ostatní, že fotbal hrát umějí a nesmí se bát to na hřišti ukázat. Osobní odpovědností, herním nasazením a bojovností, vírou ve své možnosti a kolektivním výkonem společně jako celek hrát fotbal, na který se dá koukat. Klukům jsme vysvětlili, že výsledek pro nás není to hlavní, ale je důležité jak zápas odehrají a zda budou hrát tak, jak po nich chceme s tím, že vítězství je velice příjemný bonus, a to bylo myslím vidět.

Důležitá pro nás byla kvalifikace na Ondrášovku. Sice jsme neuspěli, ale tam jsme kluky viděli hrát na různých postech a pomalu si to začalo sedat. Myslím, že po podzimu můžeme být v podstatě spokojeni. Kluci si na sebe zvykli,  na fotbal se těší a vypadá to, že je i baví. Domácí zápasy se nám vydařily i výsledkově a myslím, že nejen klukům došlo, že jdeme správnou cestou.  Přes zimu budeme dál pracovat a na jaře se uvidí kam se posuneme.

Na trénincích je účast vcelku slušná a kluků chodí celkem dost, tak hlavně vydržet.
Záleží to i na nás trenérech, abychom tréninkové jednotky připravovali pestré a zajímavé, aby to kluky bavilo, tak snad vydržíme….

Závěrem bych rád poděkoval rodičům, prarodičům a i všem ostatním za podporu a pozitivní přístup. V zimě bychom se měli přestěhovat zpět na FK do nových kabin a celý tréninkový proces by se měl zjednodušit. Moje představa je, že kluci by si mohli věci nechávat v šatně a na víkend by si to vzali domů vyprat a vyčistit kopačky na zápas. Sprchy budou k dispozici jak po zápase, tak i po tréninku. No, ale to trochu předbíhám….

Zatím s pozdravem

Za trenéry

Mokrusch Rudolf a Šťástka Pavel

Další domácí zápas odehraje Áčko už 9.10.

Přijďte nás podpořit na další zápas, který odehrajeme s SK Kladno na domácím hřišti už v sobotu 9. října od 15 hodin.

Přijďte nám v sobotu 25. 9. od 15:30 fandit!

Generální partner zápasu:  T-Mobile Czech Republic a.s.

FK Ostrov - SK Aritma Praha v sobotu 11. září od 16:00

V sobotu přijede do Ostrova Aritma Praha. V případě vítězství se na soupeře bodově dotáhneme. Každý bod je pro nás nyní důležitý....

Přihlašování dětí do FK Ostrov probíhá celé září!

Už v pondělí 6. září! Nábor kluků a holek do FK Ostrov

Pozvánka na domácí zápas s Březovou 28.8.

FK Ostrov “B” 6:2 Kraslice

Tři body doma po duelu se Slaným a výhře 2:1