Slovo trenéra Viktora Krmáška k zápasu starších žáků 11.11.2017

16.11.2017 | FK Ostrov

Poslední utkání podzimní části krajského přeboru starších žáků jsme sehráli s týmem Aš, které se hrálo na hřišti v Hranicích. Na těžkém podmáčeném terénu se střetly týmy, které se nacházely v současné době na 2. a 3. místě tabulky.

Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Do zápasu jsme vstoupili vlažně, byli jsme u všeho pozdě, prohrávali osobní souboje, a když už jsme se k míči dostali, chyběla rychlejší práce s ním, přesnější přihrávka, větší pohyb a důraz. Proto jsme soupeři dovolili dostat se do dvougólového vedení, když jsme si nejprve srazili míč do vlastní branky po jejich rohovém kopu a o chvíli později proměnil soupeř pokutový kop po špatné malé domů a následném faulu brankáře. Po změně stran jsme to naopak byli my, kdo začal diktovat tempo hry, a role se obrátily. Kluci přidali na důrazu, začali lépe a rychleji kombinovat a soupeře přehrávali.

Díky tomu si začali vytvářet i šance a nakonec díky brankám Godži a Bílka dovedli utkání k penaltám. V nich, úplně první, domácí hráč trefil jen tyč, a jelikož zbývajících devět pokusů všichni již neomylně proměnili, vyhráli jsme je v poměru 4:5. Po bídném prvním poločase a zlepšeném výkonu ve druhém jsme nakonec vydolovali dva body.

Partneři 6
Partneři 3