Průběh utkání FKO - TJ OSS LOMNICE 4:2 (2:0)

29.05.2018 | FK Ostrov

V sobotu do Ostrova přijel druhý tým tabulky. Lomnice jako jediný tým porazil Ostrov na svém domácím hřišti, proto se očekávalo zajímavé utkání. Ostrov měl o motivaci postaráno, chtěl především vyhrát utkání a tím Lomnickým hráčům oplatit porážku z podzimu.

Sestava: Sütto M. - Klaus, Tolar, Vondráček, Liška - Matoušek, Kobera, Pachta, Dušek - Nýber, Bahleda
Střídali: Diviš, Tomáň, Horváth D., Toth, Rašman, Šípek

1. poločas
Utkání bylo od prvních minut vyrovnané. Hráči z Lomnice dobře bránili a snažili se rychlými protiútoky ohrožovat ostrovskou branku. Ostrovu se nedařila rozehrávka a většinu útočných akcí nedokázal dotáhnout tak, aby ohrozil Lomnického brankáře. Prvních 30 minut utkání se spíše odehrávalo od vápna k vápnu.
  • 33. min. - Ostrov začal být odvážnější kolem velkého vápna a začal si vytvářet brankové příležitosti. Tomáš Bahleda vystřelil z 25 m - brankář vyrazil na roh.
  • 39. min - 100% šance Ondry Nýbera  - sám před brankářem. Lomnický brankář se štěstím vyrazil Ondrovu střelu.
  • 41. min. - Tresný kop z 22 m zahrával Tomáš Bahleda a trefil se krásně k tyči 1:0.
  • 44. min. - Honza Liška z levé strany našel krásným centrem volného Ondru Nýbera, který hlavou zvyšoval už na 2:0. Byla to velice důležitá branka do šatny.

2. poločas
  • 52. min - Přihrávka Michala Kobery na nabíhajícího Duška. Ten ve vápně nastřelil tyč - veliká šance.
  • 54. min - Po ose Tolar - Pachta - nabíhající  Dušek do prázdné branky 3:0. Velice pěkná akce.
  • 56. min - Centr z levé strany Tomáše Bahledy - Petr Klaus hlavou 4:0.
  • V této fázi utkání Ostrov neustálým napadáním donutil soupeře k chybám, odskočil na čtyři branky a o utkání se zdálo být rozhodnuto. Ale Lomničtí hráči nic nechtěli vzdát a nakonec se jim utkání povedlo zdramatizovat.
  • 59. min - Nedůraz ve vápně - soupeř snížil na 4:1.
  • 64 min. - Stejná situace jako u předchozí branky - nedůraz a podcenění situace.
  • Závěr utkání si Ostrov už pohlídal a utkání dotáhl do vítězného konce.

Trenér Ivan Filip
Začátek utkání byl z naší strany unavený, bez pohybu. Kazili jsme jednoduché přihrávky. Až v druhé polovině poločasu jsme zlepšili pohyb a soupeř začal mít s námi problémy. Povedl se nám především závěr prvního poločasu a začátek druhého poločasu, kdy jsme vstřelili čtyři branky a tím utkání rozhodli. Jsem rád že jsme utkání zvládli a houževnatého soupeře porazili. Celá sobota se nám vydařila vyhrál jak A tým tak také B tým.