Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hodnocení mistrovského utkání starší žáci - Hvězda Cheb

17.05.2018 | FK Ostrov

Jak se nevyplácí podcenění soupeře, aneb dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.

V sobotu 12.5.2018 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání na hřiště Hvězdy Cheb, tedy k soupeři, kterého jsme čtyři dny předtím hostili doma a zvítězili jednoznačně 9:0. Přestože jsem hráče v předzápasové přípravě důrazně varoval a upozorňoval na to, že Cheb i přes vysokou porážku není slabým mužstvem a že se bude hrát úplně jiný zápas, tak jsem měl ihned po začátku pocit, že mě buď vůbec neposlouchali anebo mi nevěřili. Výkon v prvním poločase byl přímo katastrofální, byli jsme totálně bez pohybu, prohrávali jeden souboj za druhým a když jsme nějaký zřídka vyhráli, nepřesnou přihrávkou jsme míč soupeři skoro okamžitě solidárně vrátili. Prostě totální kolaps a tak nebylo divu, že jsme v poločase odcházeli s dvoubrankovým mankem, aniž bychom si vytvořili slušnou šanci.

Po důraznějším pohovoru o přestávce a s hrou na tři obránce jsme v druhé půli zlepšili pohyb a dostávali jsme soupeře přeci jen trochu pod tlak. Po neuznané první vstřelené brance pro ofsajd, jsme nezachytili rychlý brejk soupeře a prohrávali již 3:0. Poté jsme přeci jenom Bílkem po dorážce, po přímém volném kopu, snížili a chvíli na to neproměnil tutovou šanci Lešťan a před ním ještě i Bílek, když mu balon odskočil moc daleko od nohy a přišel tím o velice výhodnou šanci k zakončení. Soupeř pozorně bránil a podnikal nebezpečné brejky do naší otevřené obrany, ale na skore se již nic nezměnilo a chebští zcela zaslouženě zvítězili 3:1.

Nám se již po zpackaném poločase nepodařilo vrátit do zápasu a doufám, že se kluci dostatečně poučili, že pokud v zápase nebude již od počátku nasazení a bojovnost, nemohou vyhrát. Jasně viděli, že s tímto přístupem mohou prohrát i s týmem, kterého pár dní předtím vysoko porazili. Na druhou stranu musím dodat, že toto se ve sportu stává a zažil jsem to ve své trenérské kariéře už mockrát, ale vymlouvat se na to nelze.

Aktuální články
V sobotu 6.4. hrajeme další domácí zápas!

FK Ostrov versus SK SLAVIA PRAHA!

Zítra se spoustě z nás splní dětský sen a zahraje se proti lídrovi FORTUNA LIGY týmu SK Slavia Praha!

První domácí zápas letošního roku!

Je to tady, první domácí zápas letošního roku. Přijede Libiš, která je jednu příčku nad námi, a kterou potřebujeme nutně porazit....

1. domácí zápas Áčka po zimní přestávce - těšíme se na naše publikum!