Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby je naše! Tým FKO porazil 1. FC Karlovy Vary 3:2

29.05.2017 | FK Ostrov/Jan Laluch

V sobotním derby jsme porazili Vary 3:2. Dorazilo 571 diváků, kterým děkujeme za podporu!

Na dlouho očekávané okresní derby mezi Ostrovem a Karlovými Vary se přišlo podívat více než sedm stovek lidí a rozhodně neprohloupily. Obě mužstva hrála ve vysokém tempu a bylo znát, že se hraje derby. Hned ze své první šance se dostali do vedení hráči Karlových Varů. Dřížďal prošel přes soupeře a chtěl si dát narážečku se spoluhráčem, ale obrana Ostrovských jeho pokus zblokovala. Smolně pro ně se ale míč odrazil zpět k Františku Dřížďalovi, který se tak dostal sám před gólmana a Sütta zkušeně překonal!

Už po sedmi minutách ale Ostrovští dorovnali skóre. Novotný udržel míč ve vápně a poslal prudký centr před bránu, kde ho minuli dva jeho spoluhráči. Na zadní tyči byl však připraven Martin Rašman a neměl problém trefit odkrytou klec!

Buldoci nepředváděli ani svůj standardní výkon, na který jsme od nich v sezóně zvyklí. Špatně dostupovali hráče a nezískávali odražené balóny, nechali domácí dostat se na koně. Po necelé půlhodině také přišel druhý zářez Ostrova. Do odraženého míče se za hranicí velkého vápna opřel Jakub Diviš a trefil se přesně ke vzdálenější tyči, kam gólman Dvořák nedosáhl!

Matoušek hrdinou

Do druhého poločasu vkročili karlovarští hráči o poznání lépe a domácímu mužstvu se vyrovnali. Jejich zvýšená aktivita také přinesla vyrovnání na 2:2. Na Skalův centr si ve vápně naběhl Martin Psohlavec a placírkou zasunul míč do odkryté klece!

Po této brance se začal hrát otevřený fotbal nahoru dolů, který lidi bavil. Strhnout vedení na stranu hostů mohl znovu Psohlavec, jenže tváří v tvář Süttövi zklamal! Na druhé straně šel sám na bránu Nýber, jenže ani on neuspěl. A když svou šanci nevyužil ani Pachta, musel se do role ostrovského spasitele pasovat Matoušek.

Domácí záložník se vydal na výlet a posunul míč Duškovi. Ten mu ho elegantně vrátil a Martin Matoušek bez problému napálil míč do karlovarské brány! Posledních deset minut si už Ostrovští pohlídali a vykřesali tak naději na záchranu divize. Jedno jim však nikdo nevezme – jarní derby s Karlovými Vary zvládli lépe.

Aktuální články
V sobotu jsme vyhráli, co jsme mohli!

Sobotní fotbalový den neměl chyb. Nejprve dopoledne naše "bego" přejelo Lipovou 6:2. Odpoledne pro změnu "A" tým deklasoval Starou Roli 10:0!