Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Derby je naše! Tým FKO porazil 1. FC Karlovy Vary 3:2

29.05.2017 | FK Ostrov/Jan Laluch

V sobotním derby jsme porazili Vary 3:2. Dorazilo 571 diváků, kterým děkujeme za podporu!

Na dlouho očekávané okresní derby mezi Ostrovem a Karlovými Vary se přišlo podívat více než sedm stovek lidí a rozhodně neprohloupily. Obě mužstva hrála ve vysokém tempu a bylo znát, že se hraje derby. Hned ze své první šance se dostali do vedení hráči Karlových Varů. Dřížďal prošel přes soupeře a chtěl si dát narážečku se spoluhráčem, ale obrana Ostrovských jeho pokus zblokovala. Smolně pro ně se ale míč odrazil zpět k Františku Dřížďalovi, který se tak dostal sám před gólmana a Sütta zkušeně překonal!

Už po sedmi minutách ale Ostrovští dorovnali skóre. Novotný udržel míč ve vápně a poslal prudký centr před bránu, kde ho minuli dva jeho spoluhráči. Na zadní tyči byl však připraven Martin Rašman a neměl problém trefit odkrytou klec!

Buldoci nepředváděli ani svůj standardní výkon, na který jsme od nich v sezóně zvyklí. Špatně dostupovali hráče a nezískávali odražené balóny, nechali domácí dostat se na koně. Po necelé půlhodině také přišel druhý zářez Ostrova. Do odraženého míče se za hranicí velkého vápna opřel Jakub Diviš a trefil se přesně ke vzdálenější tyči, kam gólman Dvořák nedosáhl!

Matoušek hrdinou

Do druhého poločasu vkročili karlovarští hráči o poznání lépe a domácímu mužstvu se vyrovnali. Jejich zvýšená aktivita také přinesla vyrovnání na 2:2. Na Skalův centr si ve vápně naběhl Martin Psohlavec a placírkou zasunul míč do odkryté klece!

Po této brance se začal hrát otevřený fotbal nahoru dolů, který lidi bavil. Strhnout vedení na stranu hostů mohl znovu Psohlavec, jenže tváří v tvář Süttövi zklamal! Na druhé straně šel sám na bránu Nýber, jenže ani on neuspěl. A když svou šanci nevyužil ani Pachta, musel se do role ostrovského spasitele pasovat Matoušek.

Domácí záložník se vydal na výlet a posunul míč Duškovi. Ten mu ho elegantně vrátil a Martin Matoušek bez problému napálil míč do karlovarské brány! Posledních deset minut si už Ostrovští pohlídali a vykřesali tak naději na záchranu divize. Jedno jim však nikdo nevezme – jarní derby s Karlovými Vary zvládli lépe.

Aktuální články
Sestup se nepovedlo odvrátit

Něco si přejte, padá hvězda. Tedy ta ostrovská. Bohužel, jak mnozí škarohlídi prorokovali, soutěž jsme neudrželi. Před rokem jsme...

Den plný fotbalu 2017

Zveme vás na ostrovský Den plný fotbalu, který se bude konat v sobotu 24. června 2017. V rámci tohoto dne proběhnou turnaje 7...

Sobotní zápas s Mariánskými Lázněmi jsme vyhráli 4:2

Přežíváme, ale žijeme! FKO - Mariánské Lázně 4:2 (2:0) Branky FKO: Tůma 2, Dušek, Nýber