1.FC Karlovy Vary - FK Ostrov 6:2 (3:1)

31.10.2016 | FK Ostrov/Jan Laluch

Derby vyšlo lépe pro domácí. Ve výborné divácké kulise, která provázela tento zápas, padlo celkem 8 branek. Ostrovští fanoušci vzali Dvory doslova útokem a při vyrovnávacím gólu se radovala minimálně půlka stadionu. Je jen škoda, že důvody k radosti byly pouze dva.

Branky FKO: Liška, Kobera
Sestava FKO: Süttö, Tomáň, Glanc, Nerad, Liška (Horvath D.), Vrba (Kobera), Horvath J. (Pachta), Matoušek, Rašman (Diviš), Tolar (Klaus)

Příště nás čeká možná nejdůležitější zápas sezóny. Přijede Český Krumlov, který se nachází pouze o jedno místo za námi - na 14. místě. Takže opět budeme potřebovat vaši podporu!

Jeden útok za druhým
Na derby mezi Karlovými Vary a Ostrovem se přišlo podívat krásných 470 diváků, čímž vytvořili rekord v divácké účasti na stadionu Buldoků! A dočkali se parádní ofenzivní show okořeněné osmi góly. Už v 5. minutě se radovali domácí, když se z první střely na bránu trefil Jan Staněk.

Ostrovští odpověděli ve 12. minutě, když se k trestnému kopu z hranice velkého vápna postavil Jan Liška a propálil zeď i s brankářem Strnadem. Hned za pár vteřin mohl Novotný otočit skóre ve prospěch hostů, když dostal kolmou přihrávku za obranu, seběhl si pro míč a objevil se sám před brankářem. Strnad ho však vychytal!

A tak se v 25. minutě dostali do vedení opět domácí, protože Marian Geňo proměnil nařízený pokutový kop po faulu na Psohlavce. Za pět minut se Buldoci radovali znovu, když utekli do rychlého brejku, Hudec oslovil Mariana Geňa a domácí forvard skóroval podruhé.

Další hattrick pro Geňa
Hosté nezvládli tříminutovku chvilku po startu druhého poločasu, když v 56. a 59. minutě inkasovali. Nejprve se trefil Josef Hudec po kombinaci s Dřížďalem a chvilku po něm dokonal hattrick kapitán domácích Marian Geňo střelou z vápna.

Poté domácí mužstvo viditelně polevilo a Ostrovští začali využívat mezer v obraně Buldoků. V 70. minutě šel Kobera sám z pravé strany na brankáře, jenže nedal. O čtyři minuty později se Michal Kobera dostal do totožné situace a tentokrát už nezaváhal.

Do dalších stoprocentních šancí se ve zbývajících minutách dostali Novotný nebo Tolar, oba však zklamali. A tak místo kontaktního gólu přišla závěrečná tečka za utkáním, když se v 90. minutě trefil střídající Ondřej Šupík hlavou po standardce.

Ohlasy k zápasu

1. FC Karlovy Vary
Trenér K. Tichota: „Hrál se kvalitní zápas před výbornou diváckou kulisou, kterému přispěla obě mužstva. Vyzdvihl bych určitě střelce hattricku Geňa, dobrý zápas odehrál také Staněk.“

FK Ostrov
Trenér I. Filip: „Derby se hrálo před pěknou kulisou. Samozřejmě nejsme moc nadšeni z výsledku, úplně to neodpovídá hře, měli jsme velké šance. Ale Karlovy Vary ukázaly, proč jsou první a my čtvrtí od konce. Rozdíl tam byl vidět, domácí táhli zkušení hráči. Zápas to byl pro diváky dobrý, padlo hodně gólů a bylo i hodně dalších šancí, takže si myslím, že se líbil.“

Autor: Jan Laluch

S Liaporem "stavíme" Den plný fotbalu od začátku

Liapor (Lias Vintířov LSM, k.s.) je jedním z partnerů, který nám pomáhá uskutečnit Den plný fotbalu již od samotného začátku.

Elektro S - dlouholetý partner Dne plného fotbalu

Elektro-S je nejen dlouholetým partnerem ostrovského fotbalu a sponzorem Dne plného fotbalu, ale je to také renomovaný prodejce...

Den plný fotbalu 2019 děkuje věrným partnerům - Pavel Poc

Den plný fotbalu se blíží a my bychom proto rádi postupně představili naše partnery, bez nichž by realizace turnaje nebyla možná.

4. května odehrajeme další domácí utkání

V sobotu 6.4. hrajeme další domácí zápas!

FK Ostrov versus SK SLAVIA PRAHA!

První domácí zápas letošního roku!

1. domácí zápas Áčka po zimní přestávce - těšíme se na naše publikum!

Rozpis zápasů JARO 2019

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ MUŽI “A“ JARO 2019